Mezoterapia igłowa i bezigłowa


Mezoterapia to metoda polegająca na podawaniu substancji leczniczych w miejsca chorobowo zmienione.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia to metoda polegająca na podawaniu substancji leczniczych w miejsca chorobowo zmienione. W odmianie igłowej lek cienkimi igłami wstrzykuje się pod skórę, w odmianie bezigłowej nakłada się je na zewnętrzną powierzchnię zmiany.

Mezoterapia profilaktycznie stosowana jest do opóźnienia procesów starzenia się skóry. Leczniczo zaleca się ją przy fotostarzeniu skóry twarzy, szyi i dekoltu, jej zwiotczeniu, cellulicie, rozstępach oraz łysieniu.

Zabieg mezoterapii igłowej może wykonać jedynie lekarz dermatolog manualnie za pomocą igieł lub mechanicznie z użyciem pistoletu do mezoterapii.

Jest to świetna metoda regeneracji i odżywiania skóry, ponieważ bezpośrednie aplikowanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek oraz poprawy kondycji i gładkości skóry.

Mezoterapia jest również skuteczną metodą profilaktyki i leczenia wypadania włosów. Specjalnie przygotowane mieszanki substancji odżywiających włosy powodują ich szybszą regenerację oraz zahamowanie procesu łysienia.

Najlepsze efekty osiąga się po serii zabiegów. W przypadku mezoterapii leczniczej, przez 2 pierwsze miesiące (faza uderzeniowa) powinno się wykonywać 1 zabieg co 7 dni, przez kolejne 3 – 6 miesięcy (faza pielęgnacyjna) odbywa się 1 zabieg w miesiącu.

W przypadku odmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu wykonuje się 1 zabieg co 14 dni w ciągu pierwszych 2 miesięcy i 1 zabieg miesięcznie przez kolejne 3 – 4 miesiące.